Cesta k sobě začíná u kalhotek.-)) 

Tento článek jsem se rozhodla napsat po vlastní zkušenosti s bambusovými kalhotkami

Jsem prostě nadšená, zvykla jsem si na ně tak, že si jich musím přikoupit více, abych je mohla mít každý den.-)).

          Vše je o synchronicitě, zrovna toto jaro po návratu z Mexika a nucené karanténě jsem si s přívalem jarní energie třídila šatník a zjistila, že postupně přirozeně přecházím na oblečení volné, prodyšné, funkční a nejlépe z přírodních materiálů. Nejsem zastánce trendů, ráda si jdu vlastní cestou a především cestou svého Těla, zejména co se oblečení a kosmetiky týče. Mé tělo si před 4 roky řeklo, že již nepotřebuje krémy, tak jsem je kromě obličeje přestala používat, prostě jen umýt, usušit a je hotovo. V létě zrovna když jsem se chystala probrat i sekci spodní prádlo, otevřela jsem email a vyskočil na mne jeden s odkazem na bambusové kalhotky, kde majitelka projevila zájem umístit letáky do našeho studia. Po přečtení emailu mi probleskl nápad, že by bylo skvělé je vyzkoušet v rámci jógové praxe, jak se v nich bude lektorovat a praktikovat. Já si poprvé při setkání naživo kalhotky osahala a vybrala pár kousků – bílé, černé s vysokým pasem byla má jasná volba. O pár dní později jsem je poprvé prověřila při cestování autem v horkém počasí, ten první pocit při celodenním cestování autem, ubytování se v hotelu, pochůzek po městě a večerním návratem jsem byla svým stále příjemným, prodyšným a neuvařeným pocitem v intimních partiích, abych to tak decentně vyjádřila. S první praktickou prověrkou jsem byla nadmíru spokojena.

Pak jsem začala v nich lektorovat a praktikovat jógu do teď. Takže zhruba 2-3 měsíce je pro mě přijatelná prověrka pro doporučení na základě vlastní praxe a prožitku.

          Z mé poradenské praxe je čím dál víc krásných duší, které si uvědomují že je čas na změnu. Je to první krok uvědomit si ten okamžik ,kdy si připustíme aktuální stav a chceme docílit změny (zvětšit svalové rozsahy, zeštíhlit partie, zmapovat a změnit stresové návyky atd.) Ta neproběhne hned, jak by jsme si nejraději přáli. Pro tento proces změny je především o vlastním rozhodnutí a plynutí, čili následné praktikování minimálně po dobu 3 týdnů a pro efekt až 40 dnů. Teprve tehdy tělo a mysl může začít vykazovat výsledky (změny) o které se můžeme opřít. Platí to ve všem, kde chceme přinést trvalou změnu, nebo zjistit zda nám to funguje v reálném životě. Je to i praxí prověřený důvod proč např. dieta, neboli odpírání si nemá požadované výsledky v rámci zachování si pevného zdraví. Askeze po 40 dní je prospěšná jen pro velmi pokročilé jogíny a zkušené vědomé půstaře. Proto místo držení nefunkční diety (odpírání) si raději dopřejme vyvážený pohyb, stravu, zbavme se stresu a mějme se rády. Ideálně dopřejme si každý den malé radosti či pohlazení po Duši.

           Zpět ke kalhotkám, tedy z vlastní prožité zkušenosti mohu jen vřele doporučit bambusové kalhotky, které navíc jsou nejen šetrné k přírodě, ale jsou vyrobené u nás, ručně a je to projekt mladé slečny, co má v dnešní době odvahu podnikat, v souladu s přírodou. Udržitelnost je nyní velice aktuální téma a nabídka je široká, s bambusovými kalhotkami jsme se již setkala. Jsem ráda, že jsem měla díky synchronicitě možnost poznat Radku osobně a mohla se naladit na její energii, kterou přímo srší, vyzkoušet její výrobky, které jsem si velice rychle oblíbila a cítím se v nich v souladu se sebou.  

          To bych nebyla Já, kdybych to ne-zařadila do focení ásan, které jsem již měla při setkání domluvené. Čili tělo jako důkaz viz. fotografie a odkazy pod článkem, kde si můžete bambus kalhotky zakoupit i Vy.

          Jako bonus z praxe využijte barevnou vibraci jako vědomého doplnění energie, která Vám zrovna chybí. Pokud jste dynamický Jangový typ s tendencí energii směřovat ven. (sedí vám rychlé jógové styly, tanec, běh atd -) vyvažujte si energii v podobě černé barvy. 

Jste-li Jinový  typ s tendencí energii směřovat dovnitř ( sedí vám pomalé jógové styly, meditace, procházky v lese) zvyšuje si energii v podobě bílé barvy.

Neutrální krémová je zemitá barva, která vám může pomáhat lépe se ukotvit a napojit na energii Země v případě aktuální stagnace si vyberte barvu růstu jarní zelenou. O barvách bude následující článek.

Marcela Windsor-Topolská – Průvodkyně, lektorka a zakladatelka YOGA CENTRUM KRNOV, @yogakrnov, www.poznaniduse.cz , Rozkvet zdraví z.s., Pořadatelka Festival Zdraví Krnov 2012-2019 a Zlatý desetiboj Krnov 2016-2019 .

Jak to z praxe vnímá  MAIASHOP.CZ   

“ Při výběru spodního prádla je důležité dbát právě na materiál, ze kterého je spodní prádlo vyrobeno, a to zejména z důvodů jako je příjemnost, prodyšnost a antibakteriální odolnost. Bambus splňuje všechna tato kritéria, a také spoustu dalších.

 Také pokud se zeptáte svého gynekologa, zcela jistě Vám drtivá většina doporučí nosit prádlo bavlněné, či bambusové. Důležitý aspekt je nicméně také střih, gynekologové doporučují vypustit například tanga ze svého šuplíku.

 Základem pro výrobu tohoto vlákna je surový bambus, který má přirozené antibakteriální a bakteriostatické vlastnosti. Přítomnost bambusového vlákna dokáže zničit až 70 % nežádoucích bakterií, tudíž i nepříjemné pachy. Bambusová vlákna zabraňují množení bakterií a jsou rezistentní vůči houbám, kvasinkám a plísním. Prádlo je tedy vhodné i pro sport.
 
Tkanina působí na dotek chladivě, ale zároveň dokáže udržet teplo. V létě tak garantuje pocit lehkého osvěžení a v zimě naopak zahřeje. Bambusové vlákno absorbuje až 4x více vlhkosti než vlákno bavlněné a odvede tak přebytečnou vlhkost a pot. Díky struktuře vlákna je látka vysoce prodyšná, pokožka tak může přirozeně dýchat.

 Bambusová vlákna dokáží přirozeně chránit pokožku před UV zářením. Kvalitní bambusové produkty dokáží zachytit přibližně 90 % škodlivých UV paprsků.

  Výroba bambusového vlákna je mimo jiné ekologickou záležitostí. Při zpracování se nepoužívá žádná chemie a vlákno je získáno patentovanou technologií přímo z bambusu. Prádlo je na těle velmi pohodlné, příjemné, jemné a pružné. Snadno se přizpůsobí křivkám vašeho těla.

Při styku s pokožkou se nemusíte bát negativních reakcí. Lidé s citlivou pokožkou jistě ocení fakt, že bambusové vlákno pochází z bambusů, které se pěstují na bambusových farmách, a to bez použití umělých hnojiv, či pesticidů.

Za maiashop.cz  majitelka Radka Novosadová

https://www.maiashop.cz/proc-prave-bambus/

Glosář:

IDA – levá strana těla a levá strana podél páteře (NÁDÍ – energetický kanál)

JIN – ženská přijímající energie – noc, tma, dovnitř, Luna, Země, Černá barva 

PINGALApravá strana těla a pravá strana podél páteře (levá hemisféra)

JANG – mužská dávající energie – den, světlo, ven, Slunce, Nebe, Bílá barva

Synchronicitaje termín, který poprvé použil C.G. JUNG a je tvořený z řeckých slov syn = „spojený s“ mající souvislost, spojitost a slovem chronos neboli „čas.“ Synchronicita představuje správně načasované jednotící propojení, kdy nám vzájemná souvislost mezi událostmi začne být zřejmá. Jde především o události, které postrádají kauzalitu tzn. jde o události vymykající se tradičnímu pojetí příčiny a následku.

ASKEZE – je vědomí způsob „odpírání si“ , kde pokročilý jogín si vybírá život bez běžných požitků i prožitků a odebírá se do odlehlých míst, kde se stává jeho záměrem dosáhnout osvícení, spočinutím v modlitbách a meditací.